Kotły gazowe Buderus – Kraków

kocioł gazowy buderusNasza firma chce dostarczać swoim klientom jedynie najlepszych rozwiązań, dlatego kotły gazowe Buderus są tym, co w pierwszej kolejności chcemy zaproponować mieszkańcom miasta Kraków. Marka Buderus od lat jest rozpoznawalna na rynku instalacji grzewczych. Wyroby tego producenta są uważane za solidne i bezawaryjne. W naszym asortymencie jest bardzo wiele urządzeń z logo tej firmy, a wśród nich znajdują się kotły gazowe.

Nowoczesne kotły Buderus powstają tak, by gwarantowały najwyższą wydajność energetyczną podczas spalania gazu i oferowały bezpieczne źródło energii cieplnej, zarówno w okresie grzewczym, jak i poza nim, zapewniając ciepłą wodę użytkową. Pracują cicho, nie generują bałaganu, a w razie potrzeby dają możliwość rozbudowy i modernizacji systemu grzewczego dla jeszcze lepszej wydajności i sprawności energetycznej domu.

Kotły gazowe Buderus – kondensacyjne i konwencjonalne

Kotły gazowe Buderus charakteryzują się tym, że optymalnie wykorzystują opał, co czyni je urządzeniami wyjątkowo ekonomicznymi. Kotły gazowe, w jakie zaopatrujemy budynki z obszaru miasta Kraków, są gwarancją przyjemnego ciepła, doskonałego komfortu ogrzewania i ciepłej wody, w korzystnej cenie i przy niskich kosztach ogrzewania. Klient może u nas kupić kotły gazowe Buderus kondensacyjne i konwencjonalne.

Kotły kondensacyjne pozwalają na równoczesne oszczędności z tytułu zużycia energii, jak i jej optymalnego wykorzystania. Opcja ta jest więc wyjątkowo ekonomiczna. Chociaż kotły tego typu mają wyższe ceny niż tradycyjne, ich koszt bardzo szybko się zwraca. Kotły gazowe konwencjonalne są wersją tańszą, jednak mniej oszczędną w eksploatacji. Każdy z obu rodzajów ma swoje zalety, dlatego ich dobór powinien odbywać się z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Bez względu na to, jakie kotły gazowe będą interesowały zamawiającego, wszystkie te, których producentem jest Buderus, są estetyczne i funkcjonalne zarazem.

Jak działają kotły gazowe?

Głównym źródłem zasilania kotłów gazowych jest dostarczany do instalacji gaz, który podczas spalania ogrzewa wodę dostarczaną do domowej sieci grzewczej. Zależnie od wybranego modelu, spalanie to może mieć różną wydajność – kotły kondensacyjne, które dzięki specjalnej konstrukcji mogą wykorzystać kondensację zawartej w spalinach pary wodnej, generują więcej energii, przekazując ją bezpośrednio do instalacji i ograniczając w ten sposób straty podczas spalania. W konwencjonalnych kotłach gazowych para wodna uwalnia się do komina wraz ze spalinami, ale w dalszym ciągu metoda ta jest bezpieczniejsza i korzystniejsza dla wydajności grzewczej domu niż np. piece węglowe.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę pieca

Konserwacja kotłów gazowych – jak zadbać o system ogrzewania?

Prawidłowe i regularne serwisowanie pieców gazowych kondensacyjnych i konwencjonalnych należy do podstawowych obowiązków użytkownika, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym przez firmę Buderus, może korzystać z wydajnego źródła ogrzewania niemalże bezobsługowo. Mając to na uwadze, pamiętajmy, że kotły gazowe pracują nawet kilka tysięcy godzin w ciągu roku. Aby były bezpieczne, należy regularnie sprawdzać ich stan techniczny i gotowość do pracy.

Szczególny nacisk kładziemy tu na konserwację i przeglądy serwisowe po sezonie grzewczym. Według zaleceń producenta, pierwszy przegląd warto przeprowadzić już w pierwszym roku po montażu kotła gazowego i pamiętać o nich później zgodnie z zaleceniami serwisowymi. Podczas instalacji oraz w czasie późniejszego korzystania z kotła na gaz, konieczne jest także sprawdzanie szczelności całej instalacji gazowej, tak by zapobiec ewentualnym zagrożeniom związanym z ulatnianiem się gazu.

Dlaczego warto zdecydować się na kocioł gazowy w Krakowie?

Kotły gazowe zajmują niewiele miejsca, a korzystanie z nich jest wygodne, bezobsługowe i przyjazne środowisku, w porównaniu z wieloma innymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku. Sam kocioł podłączony jest do instalacji gazowej, z której pobiera gaz do spalania i generowania energii potrzebnej do ogrzania wody.

piece gazowe

Jeśli wybierzemy kocioł kondensacyjny, dodatkowe źródło energii zapewni para wodna powstająca podczas spalania gazu i ogrzewania wody. Kotły gazowe konwencjonalne i kondensacyjne mogą zasilać instalację grzewczą oraz dostarczać ciepłą wodę użytkową, zapewniając wygodne korzystanie z energii przez cały rok. Choć więc ich instalacja może być droższa, wybór nowego kotła gazowego sprawdzonej marki jest gwarancją bezpieczeństwa i długoterminową inwestycją, która zwraca się w postaci stabilnego, bezpiecznego źródła ciepła.

Profesjonalny montaż kotłów gazowych – Kraków

Jesteśmy specjalistami od instalacji grzewczych, dlatego każdemu klientowi możemy pomóc dobrać kotły gazowe Buderus takie, jakie będą w jego sytuacji najodpowiedniejsze. Jesteśmy przekonani, że nasi profesjonalnie przygotowani doradcy wskażą rozwiązanie, które całkowicie zadowoli każdego odbiorcę. Sprzedawane przez nas kotły gazowe możemy zamontować na terenie miasta Kraków i okolicach, dzięki profesjonalnemu montażowi będą miały dłuższą żywotność i będą mogły być prawidłowo eksploatowane.

Skontaktuj się