Pompy ciepła Buderus – Kraków

pompa ciepła w krakowieZastosowanie alternatywnych źródeł pozyskiwania energii powoli staje się koniecznością – nie tylko w przypadku nowoczesnych obiektów komercyjnych, ale również budynków mieszkalnych. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Korzyści dla użytkowników są niezaprzeczalne. Pompy ciepła wykorzystują darmową energię odnawialną do ogrzewania pomieszczeń oraz przyczyniają się do ochrony środowiska. Równocześnie można dzięki nim uniezależnić się od rosnących cen paliw kopalnych, ropy i gazu oraz zmniejszyć koszty eksploatacji.

Pozyskiwanie ciepła jest proste, oszczędne i wydajne. Wszystkie te zalety będą jednak dostępne tylko wtedy, kiedy wybierzemy najwyższej klasy, wydajne i wytrzymałe urządzenia – pompy ciepła Buderus, których parametry zostały optymalnie dopasowane do warunków w domu lub mieszkaniu.

Pompy ciepła w Krakowie – na jakiej zasadzie działają?

Podstawowym zadaniem pomp ciepła jest ogrzewanie i zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniu. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne oraz elastyczne możliwości konfiguracji coraz częściej oferują użytkownikom również drugą funkcję, czyli chłodzenie. Na czym opiera się zasada działania pomp ciepła Buderus?
Zadzwoń do nas i ustal szczegóły
Na samym początku ciepło, które będzie transportowane między konkretnymi komponentami, musi być pobrane z otoczenia. Nośnik ciepła przekazuje je następnie do czynnika roboczego, który zaczyna wrzeć i odparowywać. Osiągnięcie wymaganego poziomu ogrzewania umożliwia sprężarka, która podnosi jego ciśnienie i temperaturę. Para dociera do systemu grzewczego oraz przechodzi w stan ciekły. Ogromną rolę odgrywa wówczas zawór dławiący, pod wpływem którego ciśnienie może wrócić do swojego początkowego poziomu. Tym samym cały proces rozpoczyna się od nowa.

Podstawowe rodzaje pomp ciepła Buderus

Istnieją niewielkie różnice w sposobie działania oraz właściwościach użytkowych różnych pomp ciepła. Kraków gwarantuje opcję wyboru oraz instalacji dwóch podstawowych typów produktów Buderus, do których należą:

  • Pompy ciepła typu powietrze-woda – pracują wydajnie w różnych warunkach atmosferycznych, oferują szeroki wybór mocy oraz elastyczną instalację. Jak działają? Powietrze, które jest dolnym źródłem ciepła, zostaje przetłoczone przez parownik. Część energii przejmowana jest wówczas do systemu grzewczego domu. Wykorzystuje się ją też do podgrzewania wody;
  • Pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej – urządzenia pobierają darmową energię z otoczenia, są bardzo łatwe w montażu, a latem mogą zapewniać dodatkowy efekt chłodzenia. Bez problemu da się je też połączyć z innymi źródłami ciepła.

pompy ciepła buderus

Zalety pomp ciepła Buderus

Najwyższej jakości urządzenia, precyzyjnie dobrane komponenty, wysoka efektywność pracy przy niskich kosztach eksploatacji oraz ergonomiczny montaż pomp ciepła. Kraków może skorzystać z usług autoryzowanego przedstawiciela jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Dlaczego pompy ciepła Buderus są tak chętnie wybierane przez wszystkich użytkowników? Co je wyróżnia?

  • Produkcja ciepłej wody użytkowej jest jeszcze bardziej ekonomiczna i odbywa się w sposób bezpieczny dla środowiska. Pompy ciepła Logatherm WPT oferują opcję dezynfekcji termicznej, swobodnego programowania godzin pracy oraz kontroli zużytej energii. Podłączenie kanałów powietrznych umożliwia pobieranie powietrza również z innych pomieszczeń. Emaliowany, odpowiednio izolowany zasobnik jest maksymalnie żywotny oraz dodatkowo zabezpieczony przed korozją.
  • Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają bezpieczną i wydajną pracę w różnych warunkach atmosferycznych. Funkcja grzania i chłodzenia gwarantuje komfort cieplny niezależnie od pory roku. Pompy ciepła mogą działać samodzielnie lub wspólnie z innym źródłem ciepła, na przykład instalacją fotowoltaiczną. Ilość produkowanego ciepła będzie idealnie pasować do zapotrzebowania, dzięki opcji regulacji mocy grzewczej. Ważne z punktu widzenia użytkowników są również czytelny wyświetlacz, niski poziom emitowanego hałasu oraz intuicyjna obsługa.

Kup pompę ciepła w Krakowie – usługi montażowe Atigo

Ogrzewanie domu to kwestia, o której powinniśmy pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Gwarancją długiej, bezawaryjnej pracy mogą być tylko urządzenia od renomowanych producentów, które można elastycznie dopasować do potrzeb. Pragniemy, aby nasi klienci cieszyli się skutecznymi i wygodnymi rozwiązaniami jeszcze przez wiele lat. Właśnie dlatego w asortymencie firmy Atigo znajdują się wyłącznie pompy ciepła Buderus, które umożliwiają intuicyjną regulację, żywotność oraz wysoką jakość przy atrakcyjnej cenie. Ale to nie wszystko. Oferujemy również możliwość szybkiej i prostej instalacji pomp ciepła w Krakowie i okolicach – można więc liczyć nie tylko na fachowe doradztwo, ale też profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy.

Chcesz kupić pompę ciepła w Krakowie?

Skontaktuj się z nami