Wymiana pieca węglowego na gazowy – dofinansowanie

wym_piec_d_1Jedną z ważniejszych przyczyn powstawania smogu jest korzystanie z przestarzałych kotłów i palenie nieodpowiednim paliwem. Aby to zminimalizować, możliwe jest dofinansowanie do wymiany pieca dla mieszkańców miasta Kraków. W każdej gminie proces ten wygląda nieco inaczej, nie w każdej tez można złożyć wniosek o dofinansowanie. Jak to wygląda w stolicy Małopolski? Każdy, kogo będzie dotyczyć wymiana pieca węglowego na gazowy może się starać o dofinansowanie. Od 2018 roku będzie obowiązywał zakaz ogrzewania budynków piecami i kotłami na paliwo stałe uchwalony przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Wszystkie urządzenia nie spełniające wymogów, muszą do tego czasu zostać wymienione.

Wymiana pieców w mieście Kraków może zostać wykonana z dofinansowaniem, które możliwe jest dzięki Programowi Ograniczenie Niskiej Emisji. Skorzystać z tego mogą osoby, które planują zamienić swój system ogrzewania na paliwo stałe na kocioł gazowy lub olejowy albo na odnawialne źródło energii, jakim jest instalacja kolektorów słonecznych i pompy ciepła.

Dofinansowanie do wymiany pieca Kraków

Dofinansowanie do wymiany pieca odbywa się w kilku etapach. Najpierw należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Miasta Kraków, po czym czekać na decyzję. Wnioski są rozpatrywane w czasie nie dłuższym niż 60 dni, rozpoczynając od pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Następnie należy podpisać umowę cywilno-prawną o udzielenie dotacji. Dotacja do pieca jest czymś, co znacząco wpłynie na oszczędności mieszkańców miasta Kraków.

Dotacja do pieca – do kiedy dostarczyć dokumenty?

Po podpisaniu umowy, należy wymienić urządzenia na nowe. Dobrą propozycją jest kocioł kondensacyjny Buderus. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że jego montaż powinien wykonać Autoryzowany Partner Buderus. Aby możliwa była dotacja do pieca, wymagane jest dostarczenie faktury oraz protokołu odbioru do Urzędu Miasta Kraków. Dotacja musi być rozliczona do 14 dni od momentu zakończenia prac, ale nie później niż do 10 listopada 2017 roku. Dofinansowanie do wymiany pieca jest przekazane po zakończonych zadaniach oraz akceptacji ich rozliczenia.

Aby ułatwić cały proces, wiele formalności można zrealizować przez współpracę z Autoryzowanym Partnerem Handlowym Buderus. Jedyne, co trzeba zrobić osobiście, aby możliwa była dotacja do pieca, to podpisanie wyżej wspomnianej umowy w Wydziale Ochrony Środowiska. Starając się o to, by wymiana pieca węglowego na gazowy otrzymała dofinansowanie, warto wiedzieć, o jakich mowa kwotach.

wym_piec_d_2

Wymiana pieców zrobiona przez fachowców – Kraków

W przypadku zakupu oraz montażu nowego źródła utrzymania dotacja do pieców może wynosić 8000 zł. Z kolei każdy m/kw powierzchni ogrzewanej przy montażu instalacji centralnego ogrzewania, to 80 zł. Ponieważ wiemy, jak w prawidłowy sposób dobrać instalację grzewczą, a montaż wykonują fachowcy z uprawnieniami, zapraszamy do współpracy z naszą firmą. Doskonale wiemy, jak poprowadzić cały proces, aby wymiana pieca była dofinansowana.

Jednocześnie nasze usługi są świadczone na bardzo wysokim poziomie, dlatego klienci, którzy zdecydują się na współpracę z naszą firmą mogą mieć pewność, że zaopatrują swój dom w wysokiej klasy rozwiązania, które przez długi czas będą działały niezawodnie. Nasza oferta obejmuje szereg rozwiązań, które spełniają wszystkie wymogi, aby dotacja do pieca była możliwa. Zlecenia realizujemy szybko, dlatego każdy zdąży przed terminem końcowym.