Wymiana pieców w gminie Zielonki

ekologiczny dom

Wymiana starych “kopciuchów” na nowoczesne piece to aktualnie jeden z ważniejszych tematów w Polsce. Według danych GUS, w kraju znajduje się około 4 mln domów, w których brakuje nowoczesnych systemów ograniczających emisję spalin (ekologiczne piece, ocieplenie). Termomodernizacja tych budynków mogłaby przynieść roczną oszczędność paliwa, sięgającą nawet niemal do miliarda m3 gazu! Co jeszcze możemy zrobić, by pomóc sobie i naturze?

Dlaczego warto wymienić piec na nowy? Gmina Zielonki bez smogu

  • Komfort. Nowoczesne piece ekologiczne są w pełni zautomatyzowane, co oznacza, że same się rozpalają i wygaszają, a do tego przekazują opał do komory spalania, bez ingerencji zewnętrznej. 
  • Stały dopływ ciepła. Piec ekologiczny można zaprogramować w dowolny sposób – tak, aby dostarczał ciepło w sposób stały lub jedynie w określonych godzinach. 
  • Ochrona środowiska. Wybierając kocioł na paliwo ekologiczne, w znaczący sposób redukujesz poziom emisji spalin. 
  • Czysta kotłownia. Zaopatrując się w piec na pellet, możesz pożegnać się z brudem, pyłem i wszechobecną sadzą. 
  • Lepsze zdrowie. Nie musisz już wdychać szkodliwych pyłów podczas rozpalania. Wystarczy, że wsypiesz opał do zbiornika, a urządzenie wykona resztę prac za Ciebie. 

Wymiana pieców w Zielonkach – nie zwlekaj

Zmiana źródła ogrzewania oznacza wysoką oszczędność. Szacuje się, że wydatki na ogrzewanie mogą przekraczać nawet 800 zł miesięcznie, co daje bardzo wysoką kwotę przez cały sezon grzewczy. Inwestycja w ocieplenie domu i wymianę pieca na ekologiczny może zmniejszyć rachunki nawet o połowę. 

Myślisz o wymianie pieca w gminie Zielonki? Zadzwoń: 782257782

Ważnym argumentem są również liczne projekty, zarówno unijne, jak i lokalne, dzięki którym wkład w termomodernizację domu zwróci się znacznie szybciej. Aby instalacja nowego kotła przebiegła jak najsprawniej, warto rozejrzeć się za dobrej jakości wykonawcą. W Atigo świadczymy usługi na terenie gminy Zielonki, Krakowa i okolic.

Jak duży wpływ na jakość powietrza ma stosowane w piecu paliwo?

Szacuje się, że największym źródłem emisji zanieczyszczeń nie są samochody i zakłady przemysłowe, lecz właśnie domy prywatne. Okazuje się, że 1 kg węgla spalonego w domowym piecu, to emisja, w zależności od jakości opału, nawet do 283 gramów dwutlenku węgla! Wpływ na to ma kupowanie tańszych opałów niższej jakości i wykorzystanie przestarzałych systemów grzewczych. 

wymiana pieców zielonki

Ustawa antysmogowa – jakie kary za korzystanie z kopciuchów?

Ze względu na zróżnicowany poziom zanieczyszczeń na terenie poszczególnych województw, dla każdego z nich treść ustawy antysmogowej ma nieco inną treść. Najbardziej restrykcyjna jest ona w Krakowie, gdzie dopuszcza się stosowanie gazu ziemnego lub lekkiego oleju opałowego.

Kary za korzystanie z przestarzałych pieców obejmują grzywnę w wysokości od 20 do 5 000 zł, a utrudnianie lub udaremnianie przeprowadzenia kontroli rodzaju opału, do której uprawniona jest m.in. policja lub straż gminna, nakłada groźbę aresztowania.

Wymiana pieca na nowy nie powinna wynikać jednak wyłącznie ze strachu przed karą, lecz przede wszystkim z chęci wprowadzenia zmian na lepsze. W Atigo pomożemy Ci w ich wdrożeniu. Poznaj naszą ofertę i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Zaprojektuj kotłownię