Kotłownie – Kraków

kotłownia w krakowiePrawidłowo wykonana kotłownia jest gwarantem bezpieczeństwa dla domu i jego mieszkańców. Najlepiej, jeżeli jest ona tworzona całkowicie od zera, rozpoczynając od jej projektu. Jest co prawda możliwość przebudowy już istniejącej kotłowni, ale trzeba pamiętać, by była zgodna z przepisami, a to nie raz może okazać się kłopotliwe. Aby mieć pewność, że kotłownia będzie spełniała wszystkie wymogi formalne i do tego będzie funkcjonalna, warto odwiedzić naszą firmę w od lat działającą na terenie Krakowa. Podejmując decyzję o współpracy z nami, klient ma pewność, że będziemy mogli pomóc.

Kotłownia, która ma być stworzona w budynku, może być przez nas zarówno zaplanowana, jak i zamontowana. Dodatkowo można u nas kupić wszystkie niezbędne do jej powstania elementy, które będą ze sobą kompatybilne, bo będą pochodziły od tego samego producenta. Każda kotłownia, nie tylko w mieście Kraków, musi być zaprojektowana zgodzie z przepisami. Nasza firma to zespół profesjonalistów, dlatego podpowiemy, jakie rozwiązania mogą być w danym przypadku zastosowane zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Montaż kotłowni będzie zrealizowany przez fachowców posiadających wiedzę i uprawnienia do wykonywania tego typu prac.

Wysokiej klasy kotłownie projektowane i montowane w Krakowie

Kotłownia pozwala zaoszczędzić miejsce w domu, który zostanie pozbawiony urządzeń, niekoniecznie będących jego ozdobą. Klienci, którzy zdecydowali się, żeby w ich domostwach powstała kotłownia stworzona przez naszą firmę są zadowoleni z jakości naszych usług i z chęcią polecają nas dalej. Dokładamy starań, aby każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany, dlatego też wszystkie urządzenia grzewcze pochodzą od renomowanego producenta Buderus. Kotłownia, którą stworzymy dla mieszkańców miasta Kraków, będzie zatem dopracowana pod każdym względem.

Poznaj kotły Buderus

Zostanie zaprojektowana przez fachowca pod kątem konkretnego gospodarstwa domowego. Będzie wyposażona w urządzenia grzewcze, które charakteryzuje solidność, bezawaryjność i trwałość. Zamontowana zostanie przez osoby z uprawnieniami, które wiedzą, jak wykonać to prawidłowo. To wszystko razem sprawia, że kotłownia będzie funkcjonalna, ekonomiczna i pozwoli na długotrwałą eksploatację. Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby, które chcą, by ich przyszła kotłownia była wykonana perfekcyjnie, tych, co zamieszkują Kraków i tych, którzy szukają rozwiązań ekonomicznych.

Jak zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, tworząc domową kotłownię?

Stworzenie dedykowanej kotłowni, w której umieszczone zostaną wszystkie urządzenia niezbędne do ogrzewania domu, to nie tylko sposób na pozbycie się z widoku nieestetycznych kotłów i instalacji, ale też przygotowanie im bezpiecznych warunków do pracy. Zgodnie z wymogami, kotłownia domowa w Krakowie powinna zostać w pełni dopasowana do rodzaju zastosowanego kotła oraz warunków technicznych budynku, spełniając warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.). W domach jednorodzinnych w Krakowie kotłownie buduje się najczęściej w piwnicy lub w dedykowanym pomieszczeniu na parterze. Co jednak wpływa na jej bezpieczeństwo?

Znaczenie ma przede wszystkim pełne dopasowanie do rodzaju zastosowanego paliwa. Inaczej zaprojektujemy kotłownię dla kotłów gazowych kondensacyjnych, a inaczej dla tych zasilanych peletem lub węglem. Te pierwsze wymagają zdecydowanie mniej miejsca instalacyjnego i są przygotowywane z myślą o przyszłościowych modernizacjach, więc w nowych domach stanowią często pierwszy wybór właścicieli. Dla podwyższenia bezpieczeństwa w kotłowni, warto zainstalować drzwi o podwyższonej odporności ogniowej, skuteczną wentylację oraz czujniki czadu, gazu i czujniki dymu, zależnie od stosowanego paliwa.

W jaki sposób korzystać z kotłowni?

Chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy regularnie sprawdzać kotłownię, nawet jeśli korzystamy z bezobsługowych kotłów gazowych nie wymagających samodzielnego uzupełniania paliwa. Kontrolowanie prawidłowej pracy urządzenia, wskazań na czujniku gazu czy prawidłowej wentylacji pomieszczenia, będą kluczowe dla zarządzania domową kotłownią w Krakowie. Warto przynajmniej raz do roku przeprowadzić serwis wszystkich urządzeń w kotłowni, a także kontrolę instalacji gazowych i kominowych oraz wentylacji pomieszczenia.
kot_2

Sprawdź również:

Montaż pomp ciepła w Krakowie
Korzystanie z kotłowni oraz potrzeba częstości jej obsługi będą zależały od typu wykorzystywanego paliwa oraz zastosowanego systemu spalania – kotły gazowe z otwartą komorą spalania mogą pobierać tlen z pomieszczenia, przez co ważne będzie właściwe wentylowanie kotłowni. Kotły z komorą zamkniętą są bezpieczniejsze, a powietrze doprowadzane jest do nich odrębnym przewodem.

Zadbaj o prawidłowe działanie kotłowni w Krakowie

Kontrolując na bieżąco działanie kotłowni i urządzeń grzewczych, można odpowiednio wcześniej zapobiec usterkom, które nawet w nowoczesnych i dobrze zaprojektowanych pomieszczeniach mogą pojawić się w każdej chwili.

Podczas sprawdzania kotłowni zwróć uwagę m.in. na to, czy wentylacja pomieszczenia nie została w żaden sposób przysłonięta lub zablokowana. Dopilnuj też, by do kotłowni nie miały dostępu osoby niepowołane, w tym przede wszystkim dzieci.

Według obowiązujących przepisów, kotłownia w Krakowie oraz każdym domu jednorodzinnym powinna być przygotowana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa lub przystosowana do nich, nawet jeśli nie była wcześniej modernizowana. Od jej prawidłowego usytuowania, wyposażenia oraz codziennego funkcjonowania może zależeć bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców danego budynku.

Chcesz zaprojektować kotłownię w Krakowie? Skontaktuj się: 782257782