PROGRAM DOTACJA 2017

PROGRAM DOTACJA 2017 – Wymiana kotłów

Dotacja na wymianę pieca/kotła w Krakowie

W 2018 roku zacznie obowiązywać uchwalony przez Sejmik Województwa Małopolskiego zakaz ogrzewania budynków piecami/kotłami na paliwo stałe. Do tego czasu należy je wymienić.

Dzięki Programowi Ograniczenia Niskiej Emisji istnieje możliwość uzyskania dotacji na wymianę systemu ogrzewania wykorzystującego paliwo stałe na:

kocioł gazowy

odnawialne źródło energii – instalację kolektorów słonecznych i/lub pompy ciepła

kocioł olejowy

Dofinansowanie w 3 krokach:

Złóż wniosek w Urzędzie Miasta Kraków i czekaj na decyzję. Czas rozpatrywania wniosków nie przekracza 60 dni, licząc od pierwszego dnia następnego miesiąca

Podpisz Umowę cywilno-prawną o udzielenie dotacji

Wymień kotłownie stałopalną na np; kocioł kondensacyjny Buderus zatrudniając do tego Autoryzowanego Partnera Buderus .Z fakturą i protokołem odbioru udaj się do Urzędu .Rozlicz dotację w ciągu 14 dni od daty zakończenia prac (nie później niż do 10 listopada 2017). Przekazanie dotacji na realizację zadania następuje po jego zakończeniu i akceptacji prawidłowego rozliczenia

Większość formalności można dopełnić poprzez Autoryzowanego Partnera Handlowego Buderus. Jedyne co należy zrobić osobiście to podpisać umowę w Wydziale Ochrony Środowiska.

Wysokość dotacji:

8000 zł na zakup i montaż nowego zródła ogrzewania ( np;kotła kondensacyjnego )

80 zł na każdy m/kw powierzchni ogrzewanej w przypadku montażu intalacji centralnego ogrzewania

Chętnie pomożemy w otrzymaniu dotacji. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić: 12 222 50 25

Pozdrawiamy zespół Atigo